X OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINIHOKEJA NA LODZIE

To było prawdziwe hokejowe święto na Stadionie Zimowym w Tychach! Wczoraj zakończył się V Ogólnopolski Turniej Minihokeja, który trwał trzy dni. Najlepsi okazali się zawodnicy z Jastrzębia, Sanoka i oczywiście Tychów!

Na sam początek trochę liczb - w turnieju zagrało 28 drużyn i 423 zawodników i zawodniczek, a w przeciągu trzech dni na tafli mistrzów Polski rozegrano 173 spotkania i zdobyto aż 917 bramek. To po prostu musi robić wrażenie!

W najmłodszej kategorii (2007 i młodsi) grało dziesięć drużyn, a o miejscach na podium decydowała tzw. mała tabela! Ostatecznie wygrał JKH GKS Jastrzębie przed UKS Olivia 17 Gdańsk i MOSM Tychy I. Drugi tyski zespół zajął 10. miejsce. Oczywiście w tej kategorii grali najmłodsi zawodnicy: 5-letni Piotr Bochyński (MOSM) i zaledwie 4-letnia (!) Milka Domalewska z HUKS Legia Warszawa.

W kategorii zawodników z rocznika 2006 grało pięć drużyn. Miejsca na podium:
1.UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok, 2.JKH GKS Jastrzębie, 3.MUKS Naprzód Janów.

Już tradycyjnie najwięcej, bo trzynaście ekip wzięło udział w rozgrywkach kategorii wiekowej 2005. Tutaj sporo emocji przyniosła rywalizacja najlepszej szóstki turnieju, która spotkała się systemem "każdy z każdym" ostatniego dnia zawodów. Bezkonkurencyjny okazał się MOSM Tychy, którym tym samym sięgnął po nieoficjalne mistrzostwo Polski! Drugie miejsce dla UKS Olivia 17 Gdańsk, a trzecie dla MKS Sokoły Toruń. Drugi zespół MOSM zajął 12. miejsce.

Podczas ceremonii medale i pucharu wręczali m.in. Krzysztof Majkowski, Arkadiusz Sobecki i Michał Woźnica.

Młodzi hokeiści mieli również możliwość wzniesienia w górę zdobytych przez GKS Tychy w sezonie 2014/15 trofeów - Pucharu Polski oraz pucharu mistrzowskiego.

Organizatorem turnieju był Śląski Związek Hokeja na Lodzie. Współorganizatorzy: MOSiR Tychy, Tyski Sport S.A. oraz PZHL.